Na rynku obecnie dostępnych jest wiele możliwości wyboru systemu grzewczego dla domów. Z pewnością dla każdego ważne jest, aby instalacja była przede wszystkim energooszczędna oraz bezawaryjna. By dokonać najlepszego wyboru, warto dokładnie obliczyć zapotrzebowanie budynku na energię i przejść audyt OZC. Następnie porównując wynik w odniesieniu do różnych rodzajów instalacji - na przykład gazowej czy z pompą ciepła - będziesz mógł wybrać tę, która będzie pracowała najbardziej wydajnie w danym budynku.
W jakim celu przeprowadza się audyt OZC i wykonuje się obliczenie zapotrzebowania na ciepło?
Audyt OZC wykonany przez fachowców to doskonałe roziwązanie, jeśli zastanawiasz się, które systemy grzewcze będą dla Ciebie najlepsze: pompa ciepła, grzanie gazowe czy na prąd. Dzięki audytowi dowiesz się, ile będzie kosztowało założenie oraz późniejsza eksploatacja wybranego przez Ciebie systemu. Będziesz miał również możliwość porównania wyników dotyczących wydatków w trakcie jego użytkowania, potencjalnych możliwości oszczędności czy cen materiałów zużytych do jego budowy.
Co zyskasz decydując się na audyt OZC?
Pomoc w kompleksowym i klarownym porównaniu opłacalności różnych systemów grzewczych. Biorąc pod uwagę szereg czynników, nie tylko wybierzemy najlepsze materiały do budowy systemu na przykład z pompą ciepła, jeśli na nią padnie Twój wybór. Oszacujemy również, ile będzie kosztował inny wybrany przez Ciebie sposób grzania budynku oraz eksploatacja tej instalacji. Po wykonaniu audytu możemy wspólnie omówić jego wyniki.
Co wpływa na koszt ogrzewania domu?
Są to przede wszystkim takie czynniki, jak: rodzaj zastosowanej izolacji, szczelność i grubość okien oraz drzwi - współczynnik ich przenikania, wymiary ścian, rodzaj budulca, a także powierzchnia budynku. Dokładnie je analizujemy, by fachowo dokonać obliczeń, które pozwolą oszacować Twoje indywidualne zapotrzebowanie na dostarczanie energii. Przekonasz się, jak dużo możesz zaoszczędzić, przy czym nie będziesz musiał zastanawiać się, w jaki sposób zmodyfikować dom, by płacić mniejsze rachunki. Nie jesteś pewien, jak odnieść się do wyników obliczeń zapotrzebowania na ciepło? Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane.
Co dokładnie wchodzi w skład obliczeń określających zapotrzebowanie na energię cieplną?
- porównanie kosztów, które poniesiesz wybierając poszczególne systemy grzewcze (gazowy, węglowy, pompa, biomasa, itd.)
- analiza wyżej wymienionych przez nas czynników domowych
- sezonowe zapotrzebowanie na energię, która ma Twój dom
- dopasowanie mocy systemu grzewczego do Twoich potrzeb
- wyliczenie kosztów zużytych materiałów do budowy instalacji oraz grzejników
Zapraszamy do współpracy
Jak widzisz, na zapotrzebowanie na energię składa się wiele różnych czynników, a więc wyliczenie go przez amatora może być niezbyt dokładne - powierz to zadanie profesjonalistom. Nasze doświadczenie w wykonywaniu systemów ogrzewania domów, takich jak pompa ciepła oraz użytkowanej w nich wody pozwala nam na fachową interpretację dokonanych obliczeń. Chętnie doradzimy oraz podejmiemy współpracę nie tylko z właścicielami domów jednorodzinnych, ale również siedzib firm przemysłowych czy biurowców.